0 0

Газові обігрівачі або піролізні пелетні обігрівачі: що краще вибрати для заміського будинку з терасою

Газові обігрівачі або піролізні пелетні обігрівачі: що краще вибрати для заміського будинку з терасою

У холодну пору року багато власників приватних житлових будинків, думають про те, як ефективніше обігріти літній майданчик у своїй заміській резиденції, щоб якомога довше провести час на свіжому повітрі в умовах прохолодної погоди. Крім того, важливо, щоб це було ще й відносно недорого. Тому з кожним роком стають популярнішими нові системи вуличного опалення. Сьогодні поговоримо про переваги і недоліки газових та піролізних пелетних обігрівачів.

Принцип роботи

Газові обігрівачі працюють на основі зрідженого газу – пропан-бутанової суміші (LPG), яка подається від балона. Передавачем тепла в таких пристроях є газовий пальник, він може бути керамічним або металевим. Процес змішування газу і повітря проходить в камері змішувача. Газоповітряна суміш, яка проходить через отвори в керамічних або металевих пластинах, нагріває їх. А самі пластини при цьому випромінюють інфрачервоне тепло. У факельних обігрівачах інфрачервоним випромінювачем є боросилікатне вогнетривке скло, яке трансформує енергію вогню в інфрачервоний тепловий потік. Важливо розуміти, що інфрачервоні обігрівачі нагрівають не повітря, а предмети, які знаходяться в радіусі їх дії. Вони підійдуть для обігріву великої території, оскільки мають високу питому потужність – в середньому від 4 до 14 кВт.

Твердопаливні пелетні обігрівачі, в основі яких лежить технологія піролізного спалювання, останнім часом набувають все більшої популярності. При температурі в межах 250-750 градусів деревина розкладається на твердий залишок і піролізний газ. В умовах високої температури піролізний газ згорає і виділяється тепло. Найчастіше для обігрівачів, які працюють на основі піролізу, використовують дрова або дерев'яні пелети. Це спресовані гранули циліндричної форми, які виготовляють з різних відходів виробництва.

Мобільність

Перевага газових обігрівачів. Сучасні моделі не вимагають підключення до електрики або газопроводу. Сьогодні виробники пропонують універсальні газові інфрачервоні обігрівачі, які можна використовувати і в приміщенні, і на вулиці (наприклад, на літніх терасах заміського будинку, в альтанках або на веранді).

Обігрівачі, які працюють на основі піролізної технології мають таку ж мобільність, як і газові та відрізняються видом палива, Крім того цей вид палива вимагає додаткових зусиль: необхідно придбати пелети, зберігати які потрібно в сухому спеціально підготовленому місці.

Ефективність обігріву

У газових обігрівачів коефіцієнт корисної дії становить більше 80%. Іншими словами, це частка використовуваної енергії, яка у вигляді тепла досягає опалювальної зони. Але ефективність опалення може бути знижена через низьку якість газу.

Коефіцієнт корисної дії в піролізних пелетних обігрівачах коливається в межах 85-95%. Важливий нюанс: сировина для котла повинно бути сухою. Вологе паливо може привести до поломок обігрівача.

Екологічність

Тут виграє пелетний піролізний обігрівач. На відміну від газу, спалювання пелетів призводить до набагато меншого викиду CO в атмосферу, що практично не шкодить навколишньому середовищу.

Економія

Теплотворність 1 л газу (пропан-бутан) в середньому – 7,0 кВт (6470 ккал), вартість одного літра газу в Україні 11-14 грн. Теплотворність 1 кг пеллет складає близько 5,0 кВт (4200 ккал), але цей параметр сильно залежить від деревини, з якої виготовлені пелети. В даному випадку взято за основу пелети з хвойних порід деревини. Вартість 1 кг пеллет в Україні – близько 5 грн.

Звідси можна зробити висновок, що пелетний піролізний обігрівач є більш ефективним і економічним, беручи до уваги також те, що рівень ККД у нього також вище, ніж у пропан-бутанової газової суміші. При цьому вартість самого обігрівача на пеллетах, як правило в 4-6 разів більше газового аналога.

Залишилися питання? Звертайтеся до менеджерів ТМ Enders. Вони допоможуть вибрати надійний обігрівач (https://www.enders.com.ua/produkcija/obogrevateli/), який буде працювати не один рік!

Будь ласка авторизуйтесь або створіть обліковий запис перед тим як написати відгук